Chemie pro zahradní jezírka a biotopy - GHC Invest - specialisté na kapalný chlor, chladírenské a speciální plyny, měření, regulaci a dávkování chlóru a chemikálií, bazénovou chemii a technologii

Jako ryze chemická společnost s více jak stoletou tradicí patříme k leadrům na trhu v oblasti výroby a dodávek chemikálií pro úpravu vody jak pitné, tak ale i pro úpravu vody ve veřejných nebo soukromých bazénech. I nadále se snažíme rozšiřovat naše portfolio a přinášíme Vám produkty Pond System - chemie pro zahradní jezírka.   

Soukromé bazény
Chemie pro zahradní jezírka a biotopy

Jako ryze chemická společnost s více jak stoletou tradicí patříme k leadrům na trhu v oblasti výroby a dodávek chemikálií pro úpravu vody jak pitné, tak ale i pro úpravu vody ve veřejných nebo soukromých bazénech. I nadále se snažíme rozšiřovat naše portfolio a přinášíme Vám produkty Pond System - chemie pro zahradní jezírka. 

 

Pond System představuje ucelený program přípravků pro úpravu vody v zahradních (koupacích) jezírkách a biotopech. Jedná se o přípravky s chráněným patentovým složením, které jsou vyráběné v USA. V zámoří se již mnoho let používají a mají vynikající účinky. Přípravky neškodí rybám a je vhodné je používat i pokud v jezírku chováte například Koi kapry apod.

Pond Guard - přípravek pro zlepšení chemických vlastností vody

Přípravek Pond Guard slouží ke zlepšení kvality vody v zahradních jezírkách. Odstraňuje chlor, chloraminy a těžké kovy; stabilizuje hodnotu pH a svým unikátním složením napomáhá rybám, aby se cítily jako ve svém přirozeném prostfiedí. Pomáhá redukovat stres související se změnami ve vodním prostředí, poskytuje pro ryby nezbytné elektrolyty a usnadňuje osmoregulaci, přispívá ke snažší obměně slizového obalu kůže ryb a napomáhá jejímu léčení díky obsahu vitaminu E a výtažku Aloe Vera. Lze použít ve sladké i slané vodû.
 
- nová účinnější receptura
- obsahuje aloe vera + vitamín E
- snižuje stres ryb
- podporuje hojení kůže
- stabilizuje pH vody

Pond Complete - širokospektrální přípravek pro regulaci cyklu dusíku a zlepšení chemických vlastností vody

Přípravek Pond Complete má široké spektrum účinku pro zajištění kompletní chemicko-fyzikální stability vody v zahradních jezírkách. Slouží k regulaci cyklu dusíku ve vodě, okamžiě a trvale odstraňuje chlor, chloraminy a amonné ionty a detoxikuje dusitany a dusičnany. Jeho použití neovlivňuje pH vody ani činnost biologických filtrací. Přípravek je bezpečný pro všechny druhy ryb, rostlin a vodních živočichů v zahradních jezírkách, lze použít ve sladké i slané vodû.
 
- reguluje cyklus dusíku
- odstraňuje chlor a chloraminy
- odstraňuje amonné ionty
- neškodí rybám ani rostlinám
- neovlivňuje pH vody

Pond Amonia - přípravek pro odstranění amonných iontů 

Přípravek Pond Ammonia Remover slouží k odstranění toxických amonných iontů z vody, které jsou pro ryby nejvíce škodlivé a jsou častou příčinou jejich úhynu. Amonné ionty, resp. amoniak vzniká ve vodě z rozkládajících se organických zbytků, jako jsou např. tlející rostliny a řasy, výměšky ryb a zbytky potravin. Množství amoniaku se ve vodě zvýší také nasazením nových ryb či jiných vodních živočichů. Při zvýšené hodnotě pH je potom amoniak velice toxický a velmi snadno poškozuje tkáně vodních živočichů. Přípravek neovlivňuje hodnotu pH ani obsah kyslíku.
 
- odstraňuje amonné ionty
- odstraňuje chlor a chloraminy
- zvyšuje samočisticí schopnost vody
- nespotřebovává kyslík
- neovlivňuje pH vody

Pond Clarifier - přípravek pro účinné vločkování a projasnění vody

Přípravek Pond Clarifier rychle a účinně srazí dohromady jemné částečky nečistot, které se potom ve formě vloček snáze odfiltrují nebo klesnou na dno a mohou být odstraněny při čištění. Voda se díky aplikaci přípravku změní v křišťálově čistou a jiskrnou, bez zákalů a plovoucích neãistot, které se ve vodě vytvářejí z přebytku potravy, vodního květu, prachu a daších částic, které nezachytí filtr. Přípravek neovlivňuje hodnotu pH ani obsah kyslíku, je bezpečný pro všechny druhy ryb, rostlin a vodních živočichů v zahradních jezírkách, lze použít ve sladké i slané vodě. Nejvyšší účinnost má při společném použití s přípravkem Pond 360. Neobsahuje fosfáty.
 
- nová účinnější receptura
- zabraňuje tvorbě pěnění
- odstraňuje mastnotu
- zlepšuje proces filtrace
- neškodí rybám ani rostlinám

Pond 360 - přípravek pro celoroční použití k účinné redukci biologického kalu

Přípravek Pond 360 je silná směs probiotických heterotrofních bakterií, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou schopné trávit organické kaly, obsahující výměšky ryb, zbytky potravin a jiné rozkládající se organické materiály. Přípravek zjednodušuje údržbu jezírek, snižuje četnost údržby a přiispívá k udržení čisté, čiré a zdravé vody. Odstraňuje nepfiíjemný zápach, zvyšuje účinnost filtrů a napomáhá nitrifikačním procesům. Obsahuje pouze typy bakterií, které se přirozeně mohou vyskytovat ve sladké vodě. Na rozdíl od běžných prostředků lze používat během celého roku.

- odstraňuje zákal
- zabrańuje vzniku zápachu
- zvyšuje samočisticí schopnost vody
- neškodí rybám ani rostlinám
- obsahuje čistě přírodní látky

Pond Algae - přípravek k účinné likvidaci řas v zahradních jezírkách

Biocidní přípravek pro likvidaci řas a tlejícího organického materiálu pro použití v okrasných jezírkách, akváriích a fontánách, které nemají odtok vody do přírody. Bezpečný pro použití v jezírkách s okrasnými rybami (Koi kapr, goldfish). NENÍ vhodný pro použití v systémech, ve kterých se vyskytují vodní hlemýždi, garnáti, měkkýši, škeble a jiní korýši.

- dokonale likviduje řasy
- zabraňuje další tvorbě a růstu
- zvyšuje průzračnost vody
- rychle se aktivuje a neškodí rybám 

Informační leták o produktové řadě Pond System si můžete stáhnout zde

(13.10.2009)