Řešení problémů se zákaly - GHC Invest - specialisté na kapalný chlor, chladírenské a speciální plyny, měření, regulaci a dávkování chlóru a chemikálií, bazénovou chemii a technologii

GHC Invest, s.r.o. čerpá ze zkušeností a odborné způsobilosti svých sesterských společností a více jak stoleté tradice svého mateřského koncernu. GHC Invest, s.r.o. působí v oblasti úpravy pitné a bazénové vody, kde vytváří studie, projektuje a také reali

Chemie pro soukromé bazény
Řešení problémů se zákaly

Hlavní příčinou zakalení bazénové vody může být vysoká koncentrace železa nebo manganu (voda je oranžovohnědá až hnědá), zvýšený výskyt vápníku a hořčíku (bílý zákal) a také vysoká koncentrace organických nečistot. Aby se zabránilo vzniku zákalu bazénové vody, je vždy důležité udržovat správné hodnoty důležitých parametrů, především hodnotu pH a obsah volného chloru, případně alkalitu. Je důležité správně a ve správných poměrech používat vhodnou bazénovou chemii a také ji správně dávkovat. Ke vzniku zákalů však může dojít i při dodržení správných hodnot parametrů vody. Tyto zákaly jsou pak ve většině případů způsobeny vysokým množství železa, manganu, vápníku či hořčíku ve vodě a mohou být dány již vysokým obsahem těchto látek v napouštěcí vodě. Ideální je nepoužívat k napouštění bazénu příliš mineralizovanou vodu, pokud se přesto v bazénové vodě vyskytuje vysoká koncentrace kovů, dodáváme pro řešení těchto případů účinné přípravky z řady bazénové chemie AQUABELA, jejichž používání ušetří zbytečnou práci a náklady na čištění vody od zákalu a také čištění dna a stěn bazénu od usazenin

V případě jakýchkoli problémů s úpravou Vaší bazénové vody, kontaktujte prosím odborníky z řad GHC Invest s dlouholetou praxí, kteří Vám poradí nebo pomohou problém vyřešit. Při opakujících se problémech se zákaly v bazénové vodě je dobré zajistit detailní rozbor bazénové vody a také napouštěcí vody, především pak na obsah látek jako je železo, mangan, hořčík, měď nebo na celkovou alkalitu. Rozbory lze provést např. testery nebo fotometry Lovibond, které rovněž nabízíme.


AQUABELA Stabilizátor tvrdosti
Přípravek slouží ke stabilizaci tvrdosti vody, zabrání vzniku minerálních zákalů (zabarvení) a tvorbě usazenin na stěnách, dně a na plochách v okolí bazénu. Přípravek na sebe váže ionty vápníku, železa, manganu, mědi a ostatních kovů a tak brání jejich další reakci a vzniku minerálních zákalů a zabarvení vody. Obzvláště vhodné při použití podzemní vody ze studny či vrtu při napouštění bazénu. Aby byl účinek přípravku co nejlepší, je vhodné přidat jej ihned po napuštění vody do bazénu, ještě před prvním zachlorováním a poté při každém připouštění nové čerstvé vody. Přípravek se dávkuje přímo na hladinu vody bazénu, do přelivného žlábku nebo skimmeru při zapnuté cirkulaci. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.


AQUABELA Odstraňovač kovů
Přípravek účinně odstraňuje z vody přítomné kovy jako je železo, měď, mangan, stříbro, vápník atd. Dokáže také rozpustit minerální sraženiny, které vznikly na stěnách, na dně a v potrubním systému bazénu, aniž by bylo nutné bazén vypouštět. Rozpuštěné kovy a vápník začnou působením přípravku krystalizovat a mohou být jednoduše odfiltrovány. Přípravek také snižuje celkovou tvrdost vody. Nejlépe funguje, pokud se přidá do vody ihned po jejím napuštění a při dalším připouštění čerstvé vody. Použití je vhodné i u již zakalené vody, ve které se minerální látky již začaly srážet. Je možné přidávat manuálně přímo do vody rovnoměrně po hladině bazénu, do přelivného žlábku, skimmeru či dávkovacím čerpadlem. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.


AQUABELA Odstraňovač fosfátů
Přípravek je účinný na odstranění veškerých fosfátů z bazénové vody. Fosfáty jsou ve vodě velice nežádoucí, protože podporují nárůst řas i při relativně vysoké míře desinfekce, vysokém obsahu volného chloru. Pokud se již řasy vyskytují ve větší míře, je potřeba nejdříve řasu odstranit prostředky na likvidaci řas (AQUABELA MODRÝ odstraňovač řas, AQUABELA Chlor ŠOK), ponechat zapnutou filtraci a přípravek rozlít rovnoměrně po celé hladině vody v bazénu. Pouhých 125 ml přípravku na 10 m3 vody v bazénu dokáže snížit koncentraci fosfátů až o 1 mg/l. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.


AQUABELA CONCHELATON
Speciální přípravek na účinné odstranění zákalu v bazénové vodě je určen na úpravu silně mineralizované vody. Přípravek účinně odstraňuje z vody železo, měď, mangan, vápník a ostatní minerály, které vysráží tak, aby se zachytily ve filtraci. Nejvyšší účinnost má při použití pro ošetření vody ještě před první zachorováním vody, jen po úpravě pH, a poté při každém připouštění nové čerstvé vody. Použít jej lze ale i uprostřed koupací sezóny. Pouhých 300 ml přípravku na 10 m3 vody v bazénu dokáže snížit vápenatou tvrdost až o 10 mg/l. Přípravek se dávkuje přímo na hladinu vody bazénu, do přelivného žlábku nebo skimmeru při zapnuté cirkulaci. Dodáváme jej v plastových lahvích o objemu 1 litr.

 

(13.10.2009)