Desinfekce bazénové vody - GHC Invest - specialisté na kapalný chlor, chladírenské a speciální plyny, měření, regulaci a dávkování chlóru a chemikálií, bazénovou chemii a technologii

GHC Invest, s.r.o. čerpá ze zkušeností a odborné způsobilosti svých sesterských společností a více jak stoleté tradice svého mateřského koncernu. GHC Invest, s.r.o. působí v oblasti úpravy pitné a bazénové vody, kde vytváří studie, projektuje a také reali

Chemie pro soukromé bazény
Desinfekce bazénové vody

Nejpoužívanější, nejúčinnější a v celkových nákladech nejlevnější desinfekci bazénové vody představují chlorové přípravky, nejčastěji granulátové nebo ve formě tablet. Granuláty slouží pro šokové ošetření, tzv. zachlorování naproti tomu pomalurozpustné tablety slouží k dlouhodobému udržení správné hladiny chloru a tedy i míry desinfekce bazénové vody po celou koupací sezónu. Pro větší privátní bazény nebo bazény vybavené systémem automatického měření, regulace a dávkování chemikálií jsou vhodnější tekuté přípravky na bázi chlornanu sodného, např. GHC Desinfik Stabil. Desinfekční chemikálie jsou vysoce účinné a mají vysoký obsah aktivního chloru. Vždy je nutné je dávkovat podle návodu s ohledem na objem vody v bazénu a pravidelně měřit koncentraci volného chloru v bazénové vodě, která by se pro správnou účinnost desinfekce měla pohybovat mezi 0,3 – 0,5 mg/l. Pokud jsme dávkování přehnali a máme příliš volného chloru ve vodě, je na místě počkat, až chlór vyprchá nebo dopustit čerstvou vodu do bazénu.


Desinfekční přípravky a přípravky pro regulaci obsahu aktivního chloru v bazénové vodě


AQUABELA Chlor ŠOK
Vysoce koncentrovaný, rychlorozpustný anorganický chlorový granulát je určen pro okamžitou šokovou desinfekci bazénové vody nebo desinfekci filtrační náplně či bazénových potrubních rozvodů. Přípravek má vysoký obsah aktivního chloru (70 %) a výborně se proto hodí pro pravidelnou šokovou desinfekci bazénů doporučenou jednou za dva týdny. AQUABELA Chlor ŠOK likviduje mikroorganismy, houby, plísně, bakterie, viry a je vysoce účinný proti vodním řasám. Vhodný pro šokovou a masivní desinfekci pískových náplní bazénových filtrací nebo pro kompletní hloubkovou desinfekci bazénových potrubních rozvodů, k jejichž materiálům je šetrný. Přípravek je stálý a může se skladovat libovolně dlouho, může sloužit také jako rezerva, když dojde jiný běžně používaný desinfekční chlorový přípravek jako např. tablety. AQUABELA Chlor ŠOK je vhodné dávkovat manuálně, lze jej ale i rozpustit ve vodě a použít k dávkovaní automatická dávkovací čerpadla. Dodáváme jej v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 5 kg.


AQUABELA Chlor START
Vysoce koncentrovaný, rychlorozpustný anorganický chlorový granulát je určen pro pohodlné a bezpečné první zachorování na začátku koupací sezóny, desinfekci bazénové vody nebo desinfekci filtrační náplně či bazénových potrubních rozvodů. Přípravek má vysoký obsah stabilizovaného aktivního chloru (55 %), jeho účinek je dlouhodobý a z vody vyprchává pomaleji. AQUABELA Chlor START likviduje mikroorganismy, bakterie, viry a lze jej použít též proti vodním řasám. Přípravek je stálý a může se skladovat libovolně dlouho, může sloužit také jako rezerva, když dojde jiný běžně používaný desinfekční chlorový přípravek. AQUABELA Chlor START je vhodné dávkovat manuálně, lze jej ale i rozpustit ve vodě a použít k dávkovaní automatická dávkovací čerpadla. Dodáváme jej v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 3 kg.


AQUABELA MAXI tablety
Pomalu, ale beze zbytku rozpustné organické chlorové tablety jsou určeny pro průběžnou účinnou desinfekci bazénové vody. Tablety mají 88% aktivního chloru a výborně se proto hodí pro udržování správné koncentrace volného chloru v bazénové vodě během celé koupací sezóny. Tablety jsou stabilní a můžou se skladovat libovolně dlouho. AQUABELA MAXI tablety se aplikují pomocí plováku, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje chlor do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 5 kg.


AQUABELA MINI tablety
Pomalu, ale beze zbytku rozpustné organické chlorové minitablety jsou určeny pro průběžnou účinnou desinfekci bazénové vody. Díky menšímu objemu tablet jsou určeny pro menší bazény, aby bylo možno lépe zvolit správné dávkování. Tablety mají 88% aktivního chloru a výborně se proto hodí pro udržování správné koncentrace volného chloru v bazénové vodě během celé koupací sezóny. Tablety jsou stabilní a můžou se skladovat libovolně dlouho. AQUABELA MINI tablety se aplikují pomocí plováku na minitablety, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje chlor do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 5 kg.


AQUABELA KOMBI tablety
Pomalu, ale beze zbytku rozpustné organické chlorové tablety jsou určeny nejen pro průběžnou účinnou desinfekci bazénové vody, ale též pro vločkování nečistot a likvidaci řas. Tablety mají cca 80% aktivního chloru a výborně se proto hodí pro udržování správné koncentrace volného chloru v bazénové vodě, kromě toho udržují bazén bez nárůstu řas a vločkují jemné nečistoty, které pak zůstávají ve filtraci. Jsou ideální pro komplexní ošetření vody v bazénu během celé koupací sezóny. Tablety jsou stabilní a můžou se skladovat libovolně dlouho. AQUABELA KOMBI tablety se aplikují pomocí plováku, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje chlor do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 2 nebo 5 kg.


AQUABELA KOMBI MINI tablety
Pomalu, ale beze zbytku rozpustné organické chlorové minitablety jsou určeny nejen pro průběžnou účinnou desinfekci bazénové vody, ale též pro vločkování nečistot a likvidaci řas. Tablety mají cca 80% aktivního chloru a výborně se proto hodí pro udržování správné koncentrace volného chloru v bazénové vodě, kromě toho udržují bazén bez nárůstu řas a vločkují jemné nečistoty, které pak zůstávají ve filtraci. Díky menšímu objemu tablet jsou určeny pro menší bazény, aby bylo možno lépe zvolit správné dávkování.  Jsou ideální pro komplexní ošetření vody v bazénu během celé koupací sezóny. Tablety jsou stabilní a můžou se skladovat libovolně dlouho. AQUABELA KOMBI MINI tablety se aplikují pomocí plováku pro minitablety, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje chlor do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 3 kg.


AQUABELA MULTIFUNKČNÍ tablety 5 v 1
Pomalu, ale beze zbytku rozpustné organické chlorové multifunkční tablety jsou určeny nejen pro průběžnou účinnou desinfekci bazénové vody, stabilizaci chloru ve vodě, ale též pro vločkování nečistot, projasnění a zjiskření vody a likvidaci řas. Tablety mají cca 80% aktivního chloru a výborně se proto hodí pro udržování a stabilizaci správné koncentrace volného chloru v bazénové vodě, kromě toho udržují bazén bez nárůstu řas a vločkují jemné nečistoty a zákaly, které pak zůstávají ve filtraci. Jsou ideální pro komplexní a všestranné ošetření vody v bazénu během celé koupací sezóny. Tablety jsou stabilní a můžou se skladovat libovolně dlouho. AQUABELA MULTIFUNKČNÍ tablety se aplikují pomocí plováku, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje chlor do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze nebo v plastovém kyblíku o obsahu 2 nebo 5 kg.


AQUABELA Stabilizátor chloru
Granulátový přípravek určený ke stabilizaci volného chloru je pomalu, beze zbytku rozpustný. Zabraňuje úbytku aktivního chloru, zvláště při vysoké intenzitě slunečního záření a silném oteplování bazénové vody. Přípravek má prakticky neutrální hodnotu pH, může se přidávat nezávisle na tvrdosti vody a příznivě ovlivňuje spotřebu chlorových prostředků. Do vody se přidává přímo do skimmeru nebo do přelivných žlábků. Dodáváme je v 1 kg dóze.


Bezchlorové desinfekční přípravky


AQUABELA Šok OXI
Granulátový rychlorozpustný bezchlorový desinfekční a oxidační přípravek na bázi aktivního kyslíku je určen pro bezchlorovou desinfekci bazénové vody, je rychle rozpustný a ihned účinný. Může se používat nezávisle na tvrdosti vody, působí kysele a tím lehce snižuje hodnotu pH vody. Přípravek je vhodné používat společně s přípravkem AQUABELA Aktivátor OXI. Přípravek se přidává přímo do bazénové vody nebo po rozpuštění je možné dávkovaní automatickými dávkovacími čerpadly. Dodáváme jej v 1 kg dóze.


AQUABELA Aktivátor OXI
Je používán jako účinný doplněk  a prostředek na podporu bezchlorové desinfekce. Jedná se také o vysoce účinný antibakteriální přípravek proti řasám a bakteriím. Používá se k podpoře a aktivaci bezchlorových desinfekčních přípravků AQUABELA Šok OXI, u kterého zvyšuje a prodlužuje účinek a zabraňuje růstu a množení mikroorganismů. Přidává se manuálně přímo do vody bazénu. Dodáváme jej v lahvi objemu 1 l.


AQUABELA MAXI tablety OXI
Pomalurozpustné bezchlorové desinfekční a oxidační tablety na bázi aktivního kyslíku jsou určeny pro bezchlorovou desinfekci bazénové vody, postupně se rozpouští a dlouhodobě tak účinkují. Můžou se používat nezávisle na tvrdosti vody, působí kysele a tím lehce snižují hodnotu pH vody. Je vhodné používat tablety společně s přípravkem AQUABELA Aktivátor OXI. Tablety se aplikují pomocí plováku , který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje aktivní kyslík do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze.


AQUABELA MINI tablety OXI
Pomalurozpustné bezchlorové desinfekční a oxidační minitablety na bázi aktivního kyslíku jsou určeny pro bezchlorovou desinfekci bazénové vody, postupně se rozpouští a dlouhodobě tak účinkují. Můžou se používat nezávisle na tvrdosti vody, působí kysele a tím lehce snižují hodnotu pH vody. Díky menšímu objemu tablet jsou určeny pro menší bazény, aby bylo možno lépe zvolit správné dávkování.  Je vhodné používat tablety společně s přípravkem AQUABELA Aktivátor OXI. Tablety se aplikují pomocí plováku na minitablety, který je drží při hladině vody v bazénu, kde se pomalu rozpouští a postupně se z nich uvolňuje aktivní kyslík do vody. Dodáváme je v 1 kg dóze.


 

(13.10.2009)